کوتاهترین زمان اخذ دیپلم:

کوتاهترین زمان اخذ دیپلم:

مدت زمان اخذ دیپلم برای دارندگان مدرک سیکل، نهم، ترک تحصیلی ها و دیپلم ردی ها متفاوت می باشد.برای اخذ دیپلم می بایست دروس مهارتی فنی حرفه ای و کاردانش (۳۴تا ۴۲٫۵واحد)و دروس عمومی دوره متوسطه (۵۳٫۵ تا ۶۲واحد)را گذراند.با توجه به طولانی تر بودن زمان  برای گذراندن دروس عمومی پس سریعترین و کوتاهترین زمان اخذ دیپلم به دروس عمومی دوره متوسطه بستگی دارد.

مدت زمان گذراندن دروس مهارتی ۴تا ۹ ماه خواهد بود و تفاوت آن بستگی به رشته انتخابی کاردانش دارد.در رشته های کاردانش وزارت ارشاد اسلامی زمان ثبت نام در مدت زمان فوق موثر است.چنانچه دانش آموز واحد های دروس عمومی خود را گذرانده باشد(دیپلم ردی ها)و یا حداقل ۳۰ واحد درسی را گذرانده باشد. می تواند ۴تا ۹ ماهه دیپلم اخذ نماید.

مدت زمان گذراندن دروس عمومی دوره متوسطه ۱۸ ماه می باشد.اگر دانش آموزی سال نهم متوسطه اول را گذرانده باشد یکسال و نیم برای اخذ دیپلم زمان لازم دارد.دانش آموزانی که در هنرستان های  بزرگسال یا آموزش از راه دور ثبت نام می کنند هر ترم حداکثر ۱۸ واحد درسی را می توانند انتخاب کنند.پس برای گذراندن دروس عمومی دوره متوسطه (۵۳٫۵ تا ۶۲واحد) حداقل ۳ترم و نیم زمان لازم است.

همانطور که گفته شد مدت زمان گذراندن دوره تا اخذ دیپلم به آخرین وضعیت تحصیلی دانش آموز، انتخاب دوره های مهارتی وابسته به ارشاد اسلامی یا سازمان فنی و حرفه ای  و زمان ثبت نام دارد.متقاضیان می توانند برای مشاوره و اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرند و یا با تعیین وقت قبلی مشاوره حضوری داشته باشند.

واحد های دروس عمومی دوره متوسطه برای اخذ دیپلم

در جدول زیر فهرست دروس عمومی که برای اخذ مدرک دیپلم باید بگذرانید ذکر شده است. توجه داشته باشید که این واحدها توسط مدارس و هنرستان ها ارائه می شود.

توضیحات جدول:
* پایه ارائه دروس در مدارس روزانه
** در صورت تغیر رشته از علوم انسانی , به شاخه کاردانش درس زبان فارسی ۲ با کد ۵۴۳۶ به جای زبان فارسی ۲ با کد ۵۴۳۵ پذیرفته می شود.  در صورت تغییر از شاخه نظری به شاخه کار دانش , درس عربی ۲ به جای عربی ½ و عربی ۲/۲ پذیرفته می شود. در صورت تغییر رشته از رشته علوم انسانی به شاخه کار دانش درس جغرافیای ۱ به جای درس جغرافیای عمومی پذیرفته می شود
*** با توجه به مقتضیات رشته مهارتی و با رعایت سایر ضوابط این دروس می تواند در پایه سوم نیز ارائه شوند

در باره ما

موسسه فرهنگی هنری و آموزشی خورشید اندیشه

موسسه خورشید اندیشه در سال ۱۳۷۹ تاسیس ودر حوزه فرهنگی ،هنری و آموزشی فعالیت خودرا شروع کرد موسسه خورشید اندیشه با بیش از ۱۷ سال سابقه درخشان در حوزه فرهنگی و آموزشی در ۷ دپارتمان دوره های آموزشی برگزار می کند.

پایبندی به اصول فعالیت های فرهنگی و هنری، مدیرت آگاه و بروز، بهره مندی از مدرسین و اساتید مجرب و متعهد، بهره برداری از تکنولوژی روز آموزشی از ویژگی های موسسه خورشید اندیشه است.
موسسه خورشید اندیشه دوره های آموزشی خود را هم بصورت حضوری و هم بصورت آموزش مجازی ارائه می کند و مورد استقبال گسترده داوطلبان این مجموعه قرار گرفته است.امید است با انتخاب این مجموعه برای آموزش و زندگی بهتر بتوانیم همراه خوبی برای شما باشیم.

خدمات آموزشی

آموزش زبان خارجه
آموزش معماری
آموزش فلسفه هنر
آموزش تدوین
دیپلم رسمی آموزش پرورش
آموزش فیلم برداری
آموزش کار با آکریلیک
آموزش شبکه
آموزش زبان انگلیسی
مجموعه آموزش های آزمون تافل
لغت دانی انگلیسی
گرامر زبان انگلیسی
آموزش مکالمه انگلیسی
آموزش کامپیوتر
آموزش معماری و دکوراسیون
آموزش انلاین زبان خارجه

تماس با ما

آدرس: تهران ،تجریش خیابان شریعتی
روبروی داروخانه طالقانی، پلاک :1955
طبقه 3، واحد 8 ،موسسه آموزشی خورشید اندیشه
تلفن : 22741222
ایمیل:info@khorshe.com
خط تلگرام :09359045816

مدیریت موسسه آموزشی خورشد اندیشه

بیشتر بخوانید

مهندس محمدرضا پورمنتظری

مدیر مجموعه آموزشی خورشید اندیشه
موسسه آموزشی خورشید اندیشه